Erzurum - Kars - Van Turu 28 Şubat / 2 Mart 2024 ( 3 Gece - 4 Gün )

Süre

3 Gün

Tur Türü

Erzurum - Kars - Van Turu

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

izmir

Genel Bakış

1.GÜN : Sabah saat 07:00’da Adnan Menderes Havalimanında Sun Express Kontuarında buluşarak XQ 9294 sefer sayılı uçağı ile 09:40 da Erzurum’a hareket ediyoruz. 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Saat 11:40’da Erzurum havalimanına iniyor ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek öğle yemeğimizi meşhur Cağ Kebabı nı tadıyor ve yemeğimizin ardından Tarihi Erzurum Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz ve sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii ‘ni gezdikten sonra Yakutiye Medresesi’ ne geçiyor ve rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteni ’nde Oltu Taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz serbest zamanımızın ardından Erzurum Tren istasyonuna gelerek buradan Kars’a hareket etmek üzere trenimize biniyoruz ( Pulman Koltuk ) yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından akşam 20:20’de kars’a varıyor ve bzi bekleyen aracımıza binerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası otobüsümüze binerek Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Yüzyıllar boyunca birçok krallık ve imparatorluk tarafından yönetilen, bir zamanlar bölgede önemli bir merkez olan ve bugün harabe bir hayalet şehir olarak Ermenistan-Türkiye sınırında bulunan Ani görenleri zamanın ötesine götürecek. Bu tarihi yerleşimde gezeceğimiz yerler sırasıyla Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral, Ateş Tapınağı, Tarihi Sokaklar, Ani Kalesi, İpekyolu Köprüsü olacak. Bu tarihi ören yerinden ayrıldıktan sonra Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Burada öğle yemeği ( Extra ) ve buz tutan çıldır gölünde ( Extra ) kızak gezisi gerçekleştirerek Kars merkeze geriye dönüyoruz. Merkezde bulunan Kars müzesi ve Kaşar Müzesi’ni geiyor çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam otele geçiyoruz ev Kaz evi gecesine katılmak üzere hazırlanıyoruz. Ve Kaz evi eğlencesine gidiyoruz. ( Extra ) Konaklamamız da bu gece akşam yemeği bulunmamaktadır. Kaz evi gecesine katılmayan misafirlerimiz kendi imkanları ile akşam yemeklerini Kars merkezde alabilirler.

3. GÜN : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Doğu Beyazıt’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,30 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Doğu Beyazıta geliyor ve ilk olarak İshakpaşa sarayını geziyoruz. Saray gezimizi tamamlayarak Merkeze inerek burada meşhur kaçakçılar çarşısından alıverişlerimizi gerçekleştirerek öğle yemeğimizi alıyor ve Van’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Muradiye şelalesine geliyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf ve çay molasının ardından Van’a geliyor ve Van Kedisinin bulunduğu ayrıca meşhur Van Gümüşünün satıldığı Kale dibine gidiyor burada alışverişimizi gerçekleştirerek. Van şehir merkezinde serbest zaman veriyor ve Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : Sabah otelimizde alacağımız zengin Van kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak şehir merkezi panoramik gezimizi son yöresel alışverişlerimizi tamamlayarak Van Ferit Melen havalimanına hareket ediyoruz. Saat 11:30 da havalimanına gelerek Sun Express Havayollarına ait XQ 9185 sefer sayılı uçağına binerek saat 13:35’ te İzmir’e hareket ediyoruz . Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından saat 16:05’ de İzmir Adnan Menderes Havalimanına geliyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Otobüs ile Ulaşım
4* Yıldız Otelde 3 Gece Konaklama
Kars Otelde 1 Akşam Yemeği
Van Otelde 1 Akşam Yemeği
Seyahat Sigortası
Havalimanı Vergileri
Erzurum - Kars Tren Bileti
İzmir - Erzurum Uçak Bileti
Van - İzmir Uçak Bileti
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Çıldır Gölü Kızak Ve Kar motoru Ücreti

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Tren Yolculuğu

İzmir Time Travel Doğrulandı

Mar 2023 'dan beri üye

12.999 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
12.999 ₺